Зразкова арт -студія "Колорит"

Назва  колективу:  Арт-студія «Колорит»

Історія  діяльності:  Творче  об’єднання гурток «Юний художник» було створено 2001 року на базі Кам’янка-Бузького районного Центру творчості  дітей   та юнацтва, якийпрацював за комплексною програмою  образотворчого  мистецтва. У 2015 році назву  творчого  об’єднання  було  змінено на арт-студію  «Колорит».

Програма студії  поступово доповнювалася і розширювалася. Зараз студія  працює за адаптованою комплексною трьохрівневою  навчальною  програмою  початкового, основного та вищогорівнів, розрахованою на 6 років навчання.

Мета арт-студії „Колорит”:розвиток  художніх  здібностей і творчої  особистості  дитини, її  художньо-естетичного смаку, здатності до художньо- творчої   самореалізації.

Завдання арт-студії „Колорит”:

навчальні:  формувати у дітей систему естетичнихцінностей, уявлень про сутність, види та жанриобразотворчогомистецтва, особливостіхудожньо- образноїмови, засвоєнняосновних  художніхприйомів і закономірностей та відповідноїтермінології, вчити основам образотворчоїграмоти, спостерігати і аналізувати явища та предмети  навколишнього  світу, використовувати у своїй  роботі  різні  матеріали і техніки;

розвивальні:  розвиватизоровупам’ять, уяву, образнемислення, логіку, творчий потенціал кожної дитини, розвивати художній смак, творчу  активність, естетичні  вподобання, розвивати  цілеспрямованість, увагу, асоціативно-образне мислення та просторовууяву, пам’ять, фантазію, художній смак і творчі здібності.

виховні:виховуватиінтерес, готовність і здатність до творчоїдіяльності, прагненнястворюватихудожніобрази, виховуватидуховні, моральніцінності та орієнтири у сфері  образотворчого мистецтва, національно патріотичні цінності, активну життєву позицію, виховувати добру, гармонійно  розвинену особистість, свідомого  громадянина  нашонго  суспільства.

Заняття в арт-студії передбачає  виховання  любові до прекрасного, адже  завдяки малюванню діти глибше пізнають  навколишнійсвіт, вчаться спостерігати, аналізувати. Творча робота в студії  збагачуєдуховний світдитини, допомагає  розуміти  навколишню  дійсність як невичерпне  джерело художньої  творчості, сприяє розвитку  творчих  здібностей, уяви та фантазії   вихованців.

Техніки: Програмою  передбачено   вивчення  основних  термінів і понять, технік і матеріалів, видів, жанрів і стилів  образотворчого  мистецтва, його  історії,  таких видів  традиційного народного мистецтва як витинанка, кераміка, малярство  на склі, декоративнийрозпис.

Колектив з кожним роком все зростав, міцнів, утверджувався, учасники  студії  неодноразово ставали лауреатами та дипломантами районних, обласних конкурсів з образотворчого та декоративно ужиткового мистецтва у номінаціях  «живопис», «графіка», «аплікація», «витинанка», «кераміка», «скульптура», а  також  вийшли на всеукраїнський та міжнароднийрівень, нагороджені грамотами  та дипломами, сувенірами та грошовими  преміями