Зразковий гурток бісерування "Намистинки"
Гурток бісерування „Намистинки“ функціонує в ЦДЮТ з 1997 року. Він об’єднує дітей віком від 7 до 16 років, які люблять рукоділля і цікавляться таким старовинним видом декоративно-ужиткового мистецтва як нанизування бісеру. За весь період роботи у гуртку займалися більше 600 дітей.
У 2015 році рішенням МОН гуртку бісерування «Намистинки» було присвоєно звання «зразковий художній колектив», а у 2022 році воно було підтверджено.
Трьохрівнева програма гуртка початкового, основного та вищого рівнів розрахована на 6 років навчання.
Мета гуртка бісерування „Намистинки“: вивчення основ мистецтва нанизування бісеру, яке ввібрало в себе багатовікову історію українського народу, його традиції, уявлення про красу та гармонію, розвиток творчих здібностей дітей засобами декоративно-ужиткового мистецтва.
Завдання гуртка „Намистинки“: сприяти розвитку у дітей художньо-технічних здібностей, естетичного смаку, художнього розуміння прекрасного, розвивати у дітей почуття індивідуальності, формувати самобутність особистості; виховувати такі риси характеру як наполегливість, старанність, терпіння, охайність, посидючість; дати можливість дитині проявити себе, розкрити свої здібності в процесі творчості; сприяти науково-технічному, естетичному та трудовому вихованню учнів, відродженню національних традицій та ремесел; виховувати любов до праці, до рідного краю, до його історії, звичаїв та культури.
Зміст навчання: ознайомлення учнів з історією розвитку бісерного рукоділля, з технологією виготовлення виробів із бісеру та склярусу: ланцюжків, силянок, комірців, ґерданів, сувенірів; із різноманітністю, барвистістю народних мотивів, а також із сучасними напрямками цього виду мистецтва; вивчення орнаментики, колориту українських народних та сучасних бісерних прикрас, різних технік бісероплетіння: нанизування або силяння, ткання, вишивки бісером, блискітками та склярусом; навчання технології виготовлення бісерних виробів.
Джерелом натхнення до творчої праці є старовинне народне мистецтво бісероплетіння, яке прийшло до нас із глибини віків. Милуючись красою таких витворів, діти захоплюються майстерністю і талантом народних умільців і самі вчаться творити самобутні і неповторні вироби.
Сучасні прийоми нанизування бісеру – це дбайливо збережені традиції старовинного народного мистецтва, нині майстерно доповнені новими формами та узорами. Чудові вироби з бісеру, виготовлені руками гуртківців, чарують своєю красою, вражають оригінальністю форм та кольорових поєднань, добре поєднуються із сучасним одягом.
Наприкінці кожного семестру та в кінці навчального року оформлюється виставка робіт, виготовлених протягом навчання, яка експонується в ЦДЮТ, Історико-краєзнавчому музеї Кам’янеччини, бібліотеці для дітей.
Вихованці гуртка беруть участь у конкурсах з декоративно-ужиткового мистецтва. Їх творчі роботи завжди здобували високу оцінку журі на конкурсах. Гуртківці неодноразово ставали переможцями обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів у номінації „бісероплетіння“, „вироби з бісеру“, „ґердан“, нагороджувалися пам’ятними призами, грамотами, дипломами та грошовими преміями.
Гурток бере участь у всіх масових та виховних заходах, творчих проєктах, благодійних акціях, які проводяться у Центрі творчості. В період канікул для гуртківців організовуються цікаві пізнавальні екскурсії (у Національний музей, Львівський музей декоративно-прикладного мистецтва, Музей народної архітектури та побуту, Перший український театр дітей та юнацтва тощо), Центр літнього відпочинку, у якому діти можуть пограти в ігри, поспілкуватися з друзями, весело та з користю провести дозвілля, оздоровитися, набратися сил і енергії.