Зразкова арт -студія "Колорит"
Назва колективу: Арт-студія «Колорит»
Історія діяльності: Творче об’єднання гурток «Юний художник» було створено 2001 року на базі Кам’янка-Бузького районного Центру творчості дітей та юнацтва, якийпрацював за комплексною програмою образотворчого мистецтва. У 2015 році назву творчого об’єднання було змінено на арт-студію «Колорит».
Програма студії поступово доповнювалася і розширювалася. Зараз студія працює за адаптованою комплексною трьохрівневою навчальною програмою початкового, основного та вищогорівнів, розрахованою на 6 років навчання.
Мета арт-студії „Колорит”:розвиток художніх здібностей і творчої особистості дитини, її художньо-естетичного смаку, здатності до художньо- творчої самореалізації.
Завдання арт-студії „Колорит”:
навчальні: формувати у дітей систему естетичнихцінностей, уявлень про сутність, види та жанриобразотворчогомистецтва, особливостіхудожньо- образноїмови, засвоєнняосновних художніхприйомів і закономірностей та відповідноїтермінології, вчити основам образотворчоїграмоти, спостерігати і аналізувати явища та предмети навколишнього світу, використовувати у своїй роботі різні матеріали і техніки;
розвивальні: розвиватизоровупам’ять, уяву, образнемислення, логіку, творчий потенціал кожної дитини, розвивати художній смак, творчу активність, естетичні вподобання, розвивати цілеспрямованість, увагу, асоціативно-образне мислення та просторовууяву, пам’ять, фантазію, художній смак і творчі здібності.
виховні:виховуватиінтерес, готовність і здатність до творчоїдіяльності, прагненнястворюватихудожніобрази, виховуватидуховні, моральніцінності та орієнтири у сфері образотворчого мистецтва, національно патріотичні цінності, активну життєву позицію, виховувати добру, гармонійно розвинену особистість, свідомого громадянина нашонго суспільства.
Заняття в арт-студії передбачає виховання любові до прекрасного, адже завдяки малюванню діти глибше пізнають навколишнійсвіт, вчаться спостерігати, аналізувати. Творча робота в студії збагачуєдуховний світдитини, допомагає розуміти навколишню дійсність як невичерпне джерело художньої творчості, сприяє розвитку творчих здібностей, уяви та фантазії вихованців.
Техніки: Програмою передбачено вивчення основних термінів і понять, технік і матеріалів, видів, жанрів і стилів образотворчого мистецтва, його історії, таких видів традиційного народного мистецтва як витинанка, кераміка, малярство на склі, декоративнийрозпис.
Колектив з кожним роком все зростав, міцнів, утверджувався, учасники студії неодноразово ставали лауреатами та дипломантами районних, обласних конкурсів з образотворчого та декоративно ужиткового мистецтва у номінаціях «живопис», «графіка», «аплікація», «витинанка», «кераміка», «скульптура», а також вийшли на всеукраїнський та міжнароднийрівень, нагороджені грамотами та дипломами, сувенірами та грошовими преміями